Tekošais reitings

Sacensību kalendārs

«   decembris 2020   »
PiOtTrCePiSeSv
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

visas sacensības

Sēru vēsts

 

 

Andrejs Šulcs

(1958.07.05. – 2021.06.05)

Šī gada 6.maijā plkst. 23:00 pēc nieres asinsvada plīsuma operācijas, no izraisītajām komplikācijām ar plaušu artēriju tromboemboliju, pēkšņi mūžības ceļā devās Taku-O PARA grupas Latvijas izlases dalībnieks Andrejs Šulcs.

Visdziļākā līdzjūtība ģimenei, piederīgajiem un visiem, kuri pazina Andreju.

Pagājušā gadsimta, sešdesmito gadu nogalē, toreizējās Rīgas 36. astoņgadīgās skolas fizkultūras skolotāja Ilona Vilka Andreju iesaistīja orientēšanās sporta pulciņa nodarbībās.

Tā kā Andrejs ļoti iemīļoja šo sporta veidu, viņš iestājās toreizējās Centrālās bērnu ekskursiju un tūrisma stacijas (CBETS) orientēšanās sporta sekcijā un sāka aktīvi trenēties pie trenera Jura Žilko.

Daudzās, dažādās orientēšanās sacensībās Andrejs ierindojās godalgotajās vietās, bet pats pirmais visaugstākais sasniegums viņam bija 1970. gadā Dzērbenē, kur Latvijas jaunatnes čempionātā, savā vecuma grupā tika izcīnīta trešā vieta. Šeit nevar atstāt bez ievērības arī to, ka Andrejs šajā vecuma grupā bija viens no visjaunākajiem dalībniekiem.

Pateicoties nopietnai attieksmei pret treniņiem un augstiem panākumiem dažādās sacensībās Andrejs kļuva par Latvijas jaunatnes izlases dalībnieku.

Pirmais starts ārzemēs, piedaloties sociālistisko valstu skolēnu sacensībās “Draudzības kauss” notika 1971.gadā Egerā (Ungārijā), nākamais starts šādās sacensībās notika pēc gada Lovečā (Bulgārijā).

1976.gadā Andrejs iestājās Rīgas politehniskajā institūta (RPI) un turpināja trenēties šīs augstskolas sporta klubā pie trenera Alekseja Ozoliņa.

Diemžēl liktenīgais brauciens ar motociklu, kur Andrejam ceļu nogrieza smagā automašīna, pārvilka melno svītru ceļam uz tālākām sporta virsotnēm O’ skrējiena disciplīnā. Tomēr orientēšanās viņš nepameta un klibojot turpināja piedalīties tautas sacensībās “Magnēts” un pat pamānījās aizbraukt uz tradicionālajām piecdienu O’skrējiena sacensībām “O’Ringen” Zviedrijā.

Tomēr melnā svītra uz tālākām sporta virsotnēm Andrejam nebija mūžīga, jo 2009. gadā viņš sāka piedalīties Taku-O disciplīnas sacensībās, kurās augstu rezultātu sasniegšanai ātrums nav izšķirošais rādītājs, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība. Un gandrīz jau no pirmajiem startiem Andrejs ierindojās godalgotajās vietās. No 2010.gada, Andrejs PARA grupā pārstāvēja Latvijas izlasi gandrīz katrā Taku-O Eiropas un pasaules čempionātā, kā arī citu starptautiskā līmeņa rangu sacensībās.

Taku-O disciplīnas Latvijas čempionātos, dažādās distancēs Andrejs savas dzīves laikā izcīnīja 5 zelta, 3 sudraba un 4 bronzas medaļas.

Ja bija vajadzība, tad Andrejs labprāt iesaistījās arī dažādos Taku-O pasākumu organizatoriskajos darbos, atsevišķās sacensībās gan strādājot žūrijā, gan arī veicot distanču inspektora pienākumus.

No 2011.gada 22.oktobra līdz 2021.gada 6.aprīlim Andrejs bija darbojies arī LOF Taku-O komisijā.

Gan kā sportists, gan kā cilvēks Andrejs mums visiem paliks gaišā piemiņā.

LOF Taku-O komisija

Ziņa no Andreja ģimenes:

No mūsu mīļā, dārgā vīra, tēta, brāļa un nu jau arī vectētiņa, Andreja atvadīsimies ceturtdien 13.05.2021. plkst. 12:00 Ziepniekkalna kapos.

Lūdzu atnāciet un pēdējās ardievas pasakiet.

P.S. 8. maijā pasaulē nāca Andreja pirmais mazdēliņš, kuru viņš ļoti gaidīja.